Rady a návody

 

1) Ako vybrať sušič rúk?

Praktického radcu ako vybrať správny typ sušiče rúk a porovnanie cien prevádzkových nákladov nájdete na stránke www.osousec-rukou.cz

 

2) Ako vybrať hotelový fén?

Praktického radcu ako vybrať správny typ fénu Prihlásiť pištoľových a hadicových fénov nájdete na stránke www.hotelove-feny.cz

 

3) Ako vybrať skladací stôl?

Praktického radcu ako vybrať správny skladací stôl nájdete na stránke www.skladaci-stoly.cz.  

 

4) Je lepšie použiť zásobník uterákov alebo elektrický sušič rúk?

Mechanický zásobník papierových uterákov

výhody: nízka obstarávacia cena, nie je potreba pripájať k elektrickému obvodu, jednoduchá manipulácia.
nevýhody: nutné dokupovania a dopĺňanie papierových obrúskov a prípadný neporiadok spôsobený papierovými obrúskami


Elektrický sušič rúk

výhody: mnohokrát menšie náklady na prevádzku ako pri nakupovaní papierových obrúskov a tým je aj šetrnejšie k životnému prostrediu. Okrem udržiavania sušiča čistého prakticky bezobslužnú prevádzku.
nevýhody: inštaláciu je zložitejšia kvôli zapojenia do elektrického obvodu. V porovnaní s mechanickým zásobníkom uterákov vyššia obstarávacia cena.

 

5) Ako sa správne starať o nerez?

Vlastnosti nerezových ocelí:

nerezová oceľ je všeobecný názov pre všetky druhy ocele, ktoré odolné oxidácii. Je tu tak zvaná pasívne vrstva na povrchu, ktorá sa neustále obnovuje a zabraňuje korózii. Vo svojej podstate je korózia jav, ktorý vzniká z dôvodu čiastočne alebo celkového poškodenia pasívnej vrstvy. Táto oceľ je odolná oxidácii vďaka vlastnostiam, ktoré sú dané prímesou prvku ako : chróm, nikel, a molybdén.

Faktor ovplyvňujúci údržbu:
nikdy nepoužívajte čistiace prostriedky na striebro, oceľovú vlnu na čistenie, rôzne bielidlá a dezinfekcia alebo iné látky obsahujúce chlór alebo jeho deriváty. Ak sa vysoko kvalitná nerezová oceľ dostane do styku s kyselinami je nutné povrch ihneď umyť väčším množstvom teplej vody a vytrieť do sucha. Niektoré tieto látky sú bezpečné len, ak sa používajú v súlade s predpismi výrobcu, ale sú - ak sú používané nesprávne (napr. Za tepla, alebo vo vyšších koncentráciách), môžu spôsobiť odfarbenie a koróziu povrchu nerez ocele akejkoľvek kvality. Vyvarujte sa usadzovaniu nečistôt na povrchu. Usadeniny môžu obsahovať malé častice kovov a hrdze, ktoré sa uvoľnili z iných materiálov a môžu spôsobiť povrchovú koróziu. Na odstránenie kvapiek a škvŕn sa nesmie používať drôtená vlna, pretože tým by sme spôsobili kontamináciu povrchu časticami železa. Je nutné dávať pozor na kontamináciu nerez dielov, ak sú v blízkosti skladované, montované a narezanie diely z uhlíkových ocelí.

Praktické rady pre údržbu nerezových materiálov:

pre obvyklé čistenie úplne stačí umyť horúcou vodou s mydlom alebo šetrným saponátom a opláchnuť čistou vodou a vytrenie do sucha. V žiadnom prípade nepoužívajte oceľové drôtenky alebo iné abrazívne prostriedky (napr. Na báze piesku), ktoré by mohli povrch poškriabať alebo odrieť. Ťahy NUTNÉ viesť v rovnakom smere, ako je kresba na brúsenom povrchu a to vždy v smere brúsenia.

 

6) Ako ďaleko od zdroja vody musí byť umiestnený sušič "fén" na vlasy?

Minimálna odporúčaná vzdialenosť umiestnenie elektrických zariadení od zdrojov vody je 1,5m. V prípade dlhšieho prívodného kábla sa odporúča túto vzdialenosť zväčšiť. Kratšiu vzdialenosť sebou prináša určité riziká a tým pádom je dobré sa držať pravidla "čím ďalej tým lepšie".

 

7) Aký je rozdiel medzi kompresorovým a absorčním minibarom?

Odpoveď na túto otázku nájdete v článku "systémy chlazení minibarů".

 

8) Koľko ma bude stáť prevádzka minibaru?

U každého z našich minibarov udáva spotrebu energie za jeden deň. Z toho možno ľahko spočítať cenu prevádzky minibare za jeden deň. Príklad: pri spotrebe 0,85 kWh / deň a priemernej cene 1 kWh 4,40 Sk je cena prevádzky baru na jeden deň 3,74 €. Stačí teda vynásobiť spotrebu a cenu 1 kWh.

 

9) Čo musím splniť aby som si mohol zariadiť predzáhradku?

Pravidlá pre zriaďovanie reštauračných predzáhradiek stanovujú jednotlivé obce najčastejšie v dokumente nazvanom "Trhový poriadok" a riadi sa pritom Stavebným zákonom (zákon č. 183/2006 Zb. V znení neskorších predpisov) a Zákonom o pozemných komunikáciách (č.13 / 1997 Zb.)

 

10) Ako môžem usporiadať front zákazníkov tak aby to bolo čo najviac prehľadné?

Všetky veľké podniky na tieto účely využívajú lanové závesy. Tento spôsob je nielen vysoko efektívna ale navyše je aj veľmi elegantné. U nás nálezoch širokú škálu lanových závesov v rôznych prevedeniach, vždy v tej najlepšej kvalite a štýlu. Sortiment lanových závesov nájdete ZDE.

 

11) Ako mám rozmiestniť hostí podľa rozmerov stola?

Odpoveď na túto otázku nájdete v článku, ktorý sme pre Vás pripravili. kliknutím na  "ideální rozmístění hostů u stolusa dostane na tento článok, kde je všetko veľmi jednoducho popísané.